Vždycky, když se rozhodnete někam vycestovat, tak se na vás slétne řada vašich rodinných příslušníků, kteří jezdí tak maximálně k Máchovu jezeru a v životě nevytáhli paty z Česka, že je to ohromně nebezpečné a bůh ví, kolik mužů vás na vaší cestě znásilní nebo kolik žen s AIDS potkáte nebo kolik černochů budete muset porazit, abyste prošli uličkou. Ať už jste muž či žena, těmto zbytečným strachům se nevyhnete. Je to zkrátka tak. Proto si pojďme uvést hned několik důvodů, proč naopak JET, abyste jim to mohli střelit do tváře.

mapa světa


1)      Rozšíříte si obzory

Ne všechno najdete na internetu. Občas je nutné jít a zkusit si to pěkně naživo. Pokud si někdo myslí, že pozná svět z učebnic nebo map, nebo snad i televize, tak se šeredně mýlí a je nutné jej trochu probrat z jeho reality

 


2)      Zahraničí je stejně nebezpečné jako Česko

Myslíte si, že v Česku je nějak bezpečno? Oproti válkou zmítaným Súdánem je to pravda, tam je to opravdu špatné. Ale pro osamělou dívku je to stejně nebezpečné večer v Karlových Varech nebo v Ostravě jako kdyby šla v Paříži nebo v New Yorku. Kdekoliv může vzít nějaký pošuk pistoli a odbafnout vás na ulici. Konečně i na Valašsku se to nedávno stalo v jedné restauraci.

 


3)      Zkušenosti cennější než zlato

V zahraničí získáte zkušenosti, které se dnes měří zlatem. Nikdo nechce zaměstnat na pěknou pozici českého Pepíka, který celý život byl v rodném městě a na prázdniny vyjel maximálně za město na louku. Takový člověk nemá rozhled, žije ve svém malém izolovaném světě.

chrám a ohňostroj


4)      Poznáte jiné poměry

Pokud si myslíte, že jsme na tom u nás s demokracií hrozně špatně nebo naopak naprosto super, tak bychom vám poradili, abyste vyjeli. Sami, na vlastní pěst a bez nějaké připrděné agentury. A hned poznáte, že to u nás není ani tak dobré, ani tak špatné. Sejme vám to vaše brýle, ať už jsou jakékoliv barvy.

Proč vycestovat za hranice
5 (100%)1