Jedny z nejkrásnějších pláží můžete najít například v Portugalsku. My se dnes společně na pár těch nejdokonalejších společně podíváme a třeba vás na tolik zaujmou, že se rozhodnete strávit letní dovolenou právě tam.

slunce

Mezi ty nejlidnatější a nejkrásnější patří například:

Praia de Odeceixe Mar.

Tahle plážje zároveň tou nejsevernější. Je zde mnoho písku, silné vlny a překrásné vysoké útesy. Byla dokonce považována za jednu ze 7 divů Portugalska v roce 2012.

Praia da Rocha Baixinha

Název jedné z dalších, velmi oblíbených pláží. Je rozdělená na dvě oblasti, které byly oceněny tzv. modrou vlajkou. Můžete zde vidět zlatý písek a nádherně čisté moře.

portugalsko

Praia da Arrifana

Pláž je asi 500 m dlouhá a je zde k vidění bledě zlatý písek. Na pláži můžete vidět nádherné útesy a je určena pro surfování. V létě pláž hlídá mnoho plavčíků, takže není čeho se bát. V blízkosti se nachází dokonce sprchy a toalety.

Praia da Oura

Má okolo 900 m a je široká 450 m. Nachází se v zátoce a můžete zde vidět různé skalní útvary či zlatý písek. Výhodou je, že je tišší než všechny ostatní.  Je velmi populární, hlavně tedy v létě. Opět pláž hlídá v letním období spousta plavčíků.

Praia da Balaia

Jedná se o malou pláž směrem na východ od souseda Praia Santa Eulalia. Nachází se v malé zátoce tvořené překrásnými útesy a skalními útvary. Nachází se zde dokonce několik písečných prohlubní, kdy některé z nich jsou přístupné pouze při nízkých přílivech.

molo

Praia da Adraga

Nachází si v blízkosti města Almoçageme a dokonce byla doporučená v britských novinách. Je zde možnost lepšího přístupu pro tělesně postižené, protože je lépe vybavená záchrannou službou. Můžete se zastavit dokonce do velmi výtečných restaurací. Je velmi oblíbeným místem pro fotografy a blogery.

Ohodnoťte příspěvek